Gənclər və İdman Nazirliyi yanında İctimai Şura
Prezident İlham Əliyev "2022-ci il Gənclər üçün Prezident mükafatlarının verilməsi haqqında" sərəncam imzalayıb.
QHT.az xəbər verir ki, sərəncama əsasən, elm və təhsil, mədəniyyət, gənclər siyasəti və gənclərlə iş, ictimai və sosialyönümlü fəaliyyət, innovasiya və sahibkarlıq sahələrində xüsusi fərqlənən aşağıdakı şəxslərə 2022-ci il Gənclər üçün Prezident mükafatları verilib:
Axundova Lalə Əhməd qızı
Bayramova Emiliya Polad qızı
Əliyev Azər Ruslan oğlu
Gülaliyeva Səyyarə Müşfiq qızı
Hidayətov Coşqun Hikmət oğlu
Hüseynov Orxan İsa oğlu
Xəlilli Əliqənbər Yadigar oğlu
Qasımov Əziz Kamal oğlu
Quliyev Azər Alik oğlu
Muradov Suad Rəşad oğlu.
Qeyd edək ki, mükafatlandırılan şəxslərdən Azər Əliyev Gənclər və İdman Nazirliyi yanında İctimai Şuranın sədri, Coşqun Hidayətov isə Gənclər və İdman Nazirliyi yanında İctimai Şuranın üzvüdür.

President awards chairman and member of Public Council - PHOTOS
Azerbaijani President Ilham Aliyev has signed an Order on awarding the Presidential awards for Youth 2022, QHT.az reports.
According to the Order, the following people who have specially distinguished in the fields of science, education, culture, youth policy and youth work, public and social activities, innovation, and entrepreneurship, have been awarded the Presidential Awards for Youth 2022:
Akhundova Lala Ahmad
Bayramova Emilia Polad
Aliyev Azer Ruslan oglu
Gulaliyeva Sayyara Mushfig
Hidayatov Joshgun Hikmet
Huseynov Orkhan Isa
Khalilli Aliganbar Yadigar
Gasimov Aziz Kamal
Guliyev Azer Alik.
It should be noted that Azer Aliyev is the chairman of the Public Council under the Ministry of Youth and Sports and Joshgun Hidayatov is a member of the Public Council under the Ministry of Youth and Sports.