Fövqəladə Hallar Nazirliyi yanında İctimai Şuraya seçkilər keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyi yanında yaradılacaq İctimai şuraya seçkilər 27 aprel 2021-ci il tarixində saat 11:00-da FHN-in Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Nəcəfqulu Rəfiyev küçəsi, 66 ünvanında yerləşən inzibati binasının akt zalında keçiriləcəkdir.
Nazirliyin mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə səsvermədə iştiak etmək üçün 41 vətəndaş cəmiyyəti nümayəndəsi qeydiyyatdan keçin. Seçki Komissiyasnın qərarına görə İctimai Şuranın tərkibi 15 nəfərdən ibarət olacaq.
Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyi yanında yaradılacaq İctimai şuranın üzvlüyünə namizədlərin siyahısı
Abbasova Vəfa Zahid qızı “Azərbaycan Qadınları Respublika Cəmiyyəti” İctimai Birliyinin sədr müavini
Abışova Vüsalə Mahir qızı “Azəri-Press Agentliyi” MMC-nin baş direktoru
Cürənov Ramiz Mikayıl oğlu “RƏVAN” Gəncliyə Dəstək İctimai Birliyinin sədri
Ədilzadə Ədil Tahir oğlu “Yeni Həyat-İqtisadi İnkişaf” İctimai Birliyinin sədri
Fərzəliyev Sahib Abduləli oğlu Potensial Sumqayıt Mütəxəssislər Birliyinin sədri
Hacızadə Fuad Mahmud oğlu Beynəlxalq Ekoenergetika Akademiyasının vitse-prezidenti vəzivəsini icra edən
Həbibov Fəxrəddin Həsən oğlu Beynəlxalq Akademiyanın Azərbaycan bölməsinin müxbir üzvü
Həsənli Emin Əliyar oğlu Tərxis Olunmuş Hərbçilərin Gəncləri Maarifləndirmə İctimai Birliyinin sədri
İsmayılov Mehman Heydər oğlu Fövqəladə Hallar Nazirliyi İşçilərinin Həmkarlar İttifaqının sədri
Kazımov Aqil Qədim oğlu “Əlil Sahibkarlar Təşkilatı” İctimai Birliyinin idarə heyətinin üzvü
Kəngərli İlkin Tələt oğlu “Çevrə” Davamlı İnkişafa Yardım İctimai Birliyində icraçı direktor vəzifəsini icra edən
Qonaqov Rufiz Rəhim oğlu Beynəlxalq Münasibətlərin Araşdırılması Mərkəzi İctimai Birliyinin sədri
Mirələmli Pərviz Atamalı oğlu Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının sədri
Mərdanov İlham İldırım oğlu “Qan Donorları Assosiasiyası” İctimai Birliyinin qan donoru vəzifəsini icra edən

Elections to the Public Council under the Ministry of Emergency Situations will be held
Elections to the Public Council under the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan will be held.
Elections to the Public Council to be established under the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan will be held on April 27, 2021 at 11:00 in the assembly hall of the administrative building of the Ministry of Emergency Situations, 66 Najafgulu Rafiyev Street, Khatai district, Baku.
According to the ministry's press service, 41 civil society representatives have registered to take part in the voting. According to the decision of the Election Commission, the Public Council will consist of 15 members.
List of candidates for membership in the Public Council to be established under the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan
1. Abbasova Vafa Zahid gizi,  Chairman  Public Union "Azerbaijan Women's Republican Society"
2. Abishova Vusala Mahir gizi,  General Director of “Azeri-Press Agency” LLC
3. Juranov Ramiz Mikayil oglu, Chairman  “RAVAN” Youth Support Public Union
4. Adilzade Adil Tahir oglu,  Chairman New Life-Economic Development Public Union
5. Farzaliyev Sahib Abdulali oglu,  Chairman of the Potential Sumgayit Specialists Union
6. Hajizade Fuad Mahmud oglu,  Acting Vice-President of the International Eco-Energy Academy
7. Habibov Fakhraddin Hasan oglu,  Corresponding member of the Azerbaijan branch of the International Academy
8. Hasanli Emin Aliyar oglu,  Chairman Public Union for Enlightenment of the Youth of Demobilized Soldiers
9. Ismayilov Mehman Heydar oglu, Chairman Trade Union of the Ministry of Emergency Situations
10. Kazimov Agil Gadim oglu,  Member of the Board of the Public Union "Organization of Disabled Entrepreneurs"
11. Kangarli Ilkin Talat oglu,  Acting Executive Director of “Circle” Sustainable Development Assistance Public Union
12. Gonagov Rufiz Rahim oglu,  Chairman Center for International Relations Research Public Union
13. Miralamli Parviz Atamali oglu,  Chairman Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan
14. Mardanov Ilham Yildirim oglu,  Acting Blood Donor of “Blood Donors Association” Public Union
15. Rahimli Davud Said oglu,  President Union of Disabled Organizations of the Republic of Azerbaijan