İctimai Şuraya seçilmək üçün 15 QHT nümayəndəsi 10 yer uğrunda mübarizə aparır

Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin fəaliyyətində ictimai nəzarətin təşkilində vətəndaşların və vətəndaş cəmiyyəti institutlarının iştirakını təmin etmək, dövlət siyasətinin formalaşdırılması, icrası və qərarların qəbulu zamanı ictimai rəyin nəzərə alınmasını təmin etmək məqsədilə yaradılacaq ictimai şuraya namizədlərin qeydiyyat müddəti başa çatıb və seçkilərin vaxtı təyin edilib. İctimai şuraya seçkilər 12 iyun 2021-ci il tarixində saat 11:00-dan -16:00-dək  Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin (ünvan: Bakı şəhəri, Zərifə Əliyeva küçəsi 77) inzibati binasında keçiriləcəkdir. 
 

Seçkilərdə səsvermə hüququ əldə etmək istəyən vətəndaş cəmiyyəti institutlarından 1 iyun 2021-ci il tarixinədək öz təmsilçiləri (1 nəfər olmaqla) haqqında zəruri məlumatları: adı, soyadı, atasının adı, təvəllüdü, yaşayış yeri və əlaqə vasitələri, həmçinin şəxsiyyət və üzvlük vəsiqələrinin surətini [email protected]  elektron poçt ünvanına göndərməklə Seçki Komissiyasına təqdim etmələri xahiş olunur.
İctimai şuranın üzvləri irəli sürülmüş namizədlər içərisindən gizli səsvermə yolu ilə seçiləcəkdir. Səsvermədə iştirak edənlərin yarıdan çoxunun səsini toplamış şəxslər ictimai şuranın tərkibinə seçilmiş hesab olunurlar. 

 

Məlumat üçün bildirək ki, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin yanında ictimai şura üzvlüyünə 15 nəfərin namizədliyi qeydə alınıb. Seçki Komissiyası tərəfindən ictimai şura üzvlərinin say həddi isə 10 nəfər müəyyən edilib.
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin yanında ictimai şuraya seçilən vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə bağlı məlumatlar nazirliyin rəsmi internet səhifəsində (
www.mincom.gov.az) yerləşdiriləcəkdir.

Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İctimai Şuraya namizədliyi qeydə alınmış şəxslər

 

Soyad, ad və ata adı

Təmsil etdiyi təşkilat

1.

Muradov Elməddin Nadir oğlu

“Jurnalistika və İnkişaf Mərkəzi” İctimai Birliyinin sədri

2.

Əhmədov Araz Allahverdi oğlu

“Simsiz texnologiyalar Assosiasiyası” İctimai Birliyinin məsul katibi

3.

Kazımov Fərid Fərman oğlu

“Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumu” İctimai Birliyinin icraçı direktoru

4.

Mehdiyev Nürəddin Səftər oğlu

“Virtual Qarabağ” Kommunikasiya Texnologiyaları Gənclər İctimai Birliyinin sədri

5.

Abasbəyli Siruz Hüseyin oğlu

Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Mütəxəssisləri İctimai Birliyinin sədri

6.

Qurbanov Qalib Islam oğlu

Azərbaycan İnternet Cəmiyyətinin sədri

7.

Pərdəşünas Fərid Bayram oğlu

“Elektron Sosial Aktivlik Sistemi Könüllüləri” İctimai Birliyinin üzvü

  8.

Osman Gündüz Mehdi oğlu

Mültimedia İnformasiya Sistemləri və Texnologiyaları Mərkəzi İctimai Birliyinin direktoru

9.

Talıbov Ruslan Qanboy oğlu

“Azərbaycan Fintex Assosiasiyası” İctimai Birliyinin İdarə Heyətinin sədri

10.

Əliyev Əli Vasif oğlu

“İKT bazaranın iştirakçıları” İctimai Birliyinin İcraçı direktoru

11.

Salayev Şamo Zülfiqar oğlu

“Gənclərin Tərəqqisinə Dəstək” İctimai Birliyinin sədr müavini

12.

Kazımov Xalid Vahid oğlu

“Regional İnsan Hüquqları və Media Mərkəzi” İctimai Birliyinin sədri

13.

Eyyubov Fərhad Çinar oğlu

Müstəqil Nəqliyyatçılar Məsləhət və İnformasiya İctimai Birliyininin üzvü

14.

Məhərrəmova Elnarə Aşır qızı

“Regional Sosial-İqtisadi İnkişaf üzrə Maarifləndirmə” İctimai Birliyinin sədri

15.

Nəbiyev Qalib Təsim oğlu

“Sosial İqtisadi İnkişafa Dəstək” İctimai Birliyinin sədri

 

 

 

 

Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin yanında İctimai Şuraya

keçiriləcək seçkilərdə səsvermə hüququ əldə etmiş vətəndaş cəmiyyəti institutları

 

 

S.A.A

Təmsil olunduğu təşkilat

Həsənov Məmmədhəsən Murad oğlu

“Mina Qurbanlarının Sosial İqtisadi Problemlərinin Həllinə Kömək” İctimai Birliyi

Kərimova Səbinə Aqil qızı

“Əlilliyi Olan Şəxslərin Sosial Müdafiəsinə və İnteqrasiyasına Dəstək” İctimai Birliyi

Rizazadə İradə Bağır qızı

“Vətəndaşların Sosial Rifahı Naminə” İctimai Birliyi

Abdulova Cəmilə Çingiz qızı

“Eşitmə və Nitq Məhdudiyyətli Şəxslərə Sosial Yardım” İctimai Birliyi

Nəsibova Bəsti Mahmud qızı

“Gələcəyə Baxış” Avropaya İnteqrasiya İctimai Birliyi

Kazımov Xalid Vahid oğlu

“Regional İnsan Hüquqları və Media Mərkəzi” İctimai Birliyi

Allahverdiyeva Sevil Sayasət qızı

“Qadın Problemlərinin Tətqiqatları Mərkəzi” İctimai Birliyi

Nəsirov Elnur Hafiz oğlu

“Sağlam Mühit və Sağlam Gələcək” İctimai Birliyi

Tağıyev Hasil Feyruz oğlu

“Qayıdış” İctimai Birliyi

Nəbili Emin Ağahüseyn oğlu

“Leykozlu Uşaqlara Dəstək” İctimai Birliyi

Qasımlı Tural Malik oğlu

“Gənc Musiqiçilərə Dəstək” İctimai Birliyi

Mirzəyev Teymur Ələkbər oğlu

“Region İcmalarının İnkişafına və Yoxsulluğunun Azaldılmasına Dəstək” İctimai Birliyi

Həsənova Gülsarə Tağı qızı

“Təhsilə Dəstək Mərkəzi” İctimai Birliyi

Əliyev Taleh Məhəmməd oğlu

“Vətəndaş İştirakçılığının Təşviqinə Dəstək” İctimai Birliyi

Abdullayeva Səmra Məhərrəm qızı

“Loğman” Qaçqınlara Dayaq Mərkəzi İctimai Birliyi

Mikayılova Xədicə Hacı qızı

Azərbaycan Əlillər Cəmiyyəti İctimai Birliyi

Əliyeva Nigar Eyvaz qızı

Azərbaycan Respublikası Qarabağ Əlilləri və Veteranları İctimai Birliyi

Aslanov Yaşar Savalan oğlu

“Məşəl” Əlil və Şəhid Ailələrinə Sosial Dəstək İctimai Birliyi

Quliyev Vidadi Mehdixan oğlu

“Muğan Düzü” Sosial İnkişaf İctimai Birliyi

Fərhadlı Təbriz Rasim oğlu

“Sağlam Mühit” Gənclərin İnkişafına Kömək İctimai Birliyi

Nəsirov Şaban Fəxrəddin oğlu

“İctimai İştirakçılığın Dəstəklənməsi” İctimai Birliyi

Novruzova Aysel Həsənağa qızı

“Gender Bərabərliyi və Qadın Təşəbbüsləri” İctimai Birliyi

Ismayılova Tavat Firuz qızı

Azərbaycan Demokratik İslahatların İnkişafı Mərkəzi İctimai Birliyi

Kazımov Fərid Fərman oğlu

“Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumu” İctimai Birliyinin

Cəfərova Asya Nizami qızı

Vətəndaş Cəmiyyəti Naminə Maarifləndirmə İctimai Birliyi

Məmmədov Mirsamir Tahir oğlu

Ekoloji Təmiz Məhsul İstehsalçıları və İxracatçıları İctimai Birliyi

Mehdiyev Nürəddin Səftər oğlu

“Virtual Qarabağ” Kommunikasiya Texnologiyaları Gənclər İctimai Birliyi

Zeynalov Aruz Qılman oğlu         

Şirvan Regional Qeyri-Hökumət Təşkilatlarının Resurs və Təlim Mərkəzi İctimai Birliyi

Məmmədov Nurad Məmməd oğlu

“Elektron Sosial Aktivlik Sistemi Könüllüləri” İctimai Birliyi

Əlizadə İmdad Əli oğlu

“Ortaq dəyərlər”         İctimai Birliyi

Abasbəyli Siruz Hüseyin oğlu

Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Mütəxəssisləri İctimai Birliyi

Ağazadə Yaşar Vaqif oğlu

“Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları” İctimai Birliyi

Bayramlı Aytac Ramiz qızı

“İqtisadi və Sosial İnkişaf Mərkəzi” İctimai Birliyi

Qurbanov Qalib Islam oğlu

Azərbaycan İnternet Cəmiyyəti İctimai Birliyi

Dadaşov Çingiz Seydulla oğlu

“Demokratik İnkişafın Təşviqi” İctimai Birliyi

Əsgərov Elşən Ramiz oğlu

“Eko-aləm” İctimai Birliyi

Osman Gündüz Mehdi oğlu

Mültimedia İnformasiya Sistemləri və Texnologiyaları Mərkəzi İctimai Birliyi

Xudiyev Tahir Bərxudar oğlu

“Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İctimai Birliyi

Zamanova Maral Əliyusif qızı

Azərbaycan Respublikası “20 yanvar Şəhid Ailələrinin Hüquqlarının Təmin Olunması” İctimai Birliyi

Səfərova Gülayə İsmayıl qızı

“Ailə Dünyası” Ailələrə Hüquqi Yardım İctimai Birliyi

Talıbov Ruslan Qanboy oğlu

“Azərbaycan Fintex Assosiasiyası” İctimai Birliyi

Əliyeva Şəkərxanım Alış qızı

“Gender Bərabərliyi” İctimai Birliyi

Məhərrəmova Elza Aşir qızı

“Sağlam yaşa” Gənclərin Maarifləndirilməsi İctimai Birliyi

Səfərov Çingiz Nazir oğlu

“Bizim Nəsil” Gənclərin Regional İnkişaf Assosiasiyası İctimai Birliyi

Hüseynzadə Cəsarət Məsləhət oğlu

“İnformasiya Təşəbbüslərinə dəstək” İctimai Birliyi

Əliyev Əli Vasif oğlu

“İKT bazaranın iştirakçıları” İctimai Birliyi

Cəfərova Mətanət Əsgər qızı

“Əsgər Ailələrinə Dəstək” İctimai Birliyi

Salayev Şamo Zülfiqar oğlu

“Gənclərin Tərəqqisinə Dəstək” İctimai Birliyi

Dadaşova Şəbnəm Rəfael qızı

“Qadın və Cəmiyyət Vətəndaş Maarifçiliyi” İctimai Birliyi

Eyyubov Fərhad Çinar oğlu

Müstəqil Nəqliyyatçılar Məsləhət və İnformasiya İctimai Birliyi

Vəliyeva Fəridə Talıb qızı

“Miqrasiya Proseslərinə Dəstək” İctimai Birliyi

Mehtiyeva Rahilə İbrahim qızı

“Sosial İqtisadi və Ekoloji İnkişaf” İctimai Birliyi

Əliyeva Dünyaxanım Yunus qızı

“Dünya” Ana və Uşaqlar İctimai Birliyi

Hüseynov Akif Bayram oğlu

“Araz Heyvandarlıq Südçülük” İctimai Birliyi

Nəbiyev Qalib Təsim oğlu

“Sosial İqtisadi İnkişafa Dəstək” İctimai Birliyi

Bədiyev Həzrət Sabir oğlu

“Üfüq” Gənclərin İnkişafı Naminə İctimai Birliyi

Məmmədov Tural Babək oğlu

“Biosfer” İctimai Birliyi

Məmmədyarova Yaqut Adil qızı

Sağlam Həyat Tərzininin Təbliği İctimai Birliyi

Mustafayev Alı Baba oğlu

“Təmiz Dünya” Qadınlara Yardım İctimai Birliyi

İsmayılov Kazım Əzim oğlu

“Şəfqət Nuru” Kimsəsizlərə Yardım Xeyriyyə İctimai Birliyi

Orucov Rüfət Allahverən oğlu

“İntellekt” Uşaq və Gənclərə Kömək İctimai Birliyi

Məmmədova Büllur Cavad qızı

“Mədəniyyətin və Milli Ənənələrin Təbliği” İctimai Birliyi

Məhərrəmova Lalə Azər qızı

“Qadın Hüquqlarının Himayə Mərkəzi” İctimai Birliyi

İbişov Elmir Müslüm oğlu

“Mədəni İnkişaf Mərkəzi” İctimai Birliyi

Məmiyev Süleyman Gürşad oğlu

“Kitab Yayımı İşinin İnkişafına Dəstək” İctimai Birliyi

Hüseynov Ruslan Cahid oğlu

“Jurnalist Təşəbbüslərinin Təşviqi” İctimai Birliyi

Rəhimova Məhluqə Gülməmməd qızı

“Əlil Qadınlar Cəmiyyəti” İctimai Birliyi

Rəsulov Avtandil Qədir oğlu

“Təhsil və Uşaqlara yardım” İctimai Birliyi

Əsgərova Xatirə Elişan qızı

“Əlillərin Beynəlxalq Əməkdaşlığı Uğrunda” İctimai Birliyi

Nəbiyeva Ziba Vasif qızı

“İnkişafa Doğru Qadın Təşəbbüsü” İctimai Birliyi

Məhərrəmova Elnarə Aşır qızı

“Regional Sosial-İqtisadi İnkişaf üzrə Maarifləndirmə” İctimai Birliyi

Əfəndiyev Pünhan Şövkət oğlu

“Ağdam” Ədəbi İctimai Birliyi

Abdullayev Xəyal Yaşar oğlu

“Aytam” Uşaqların Mədəni Maarifləndirilməsi İctimai Birliyi

Yusubov Təbriz İsabala oğlu

“Ehtiyatda olan Zabitlərin Konfederasiyası” İctimai Birliyi

Məmmədov Qənimət Surxay oğlu

“Ulduz” İnformasiya-Kommunikasiya Texnologiyaları Sahəsində Maarifləndirmə İctimai Birliyi

Həmidli Süleyman Samir oğlu

Azərbaycan Tələbələri İctimai Birliyi

Qasımzadə Əzim Şahbuz oğlu

Uğurlu Gələcək İctimai Birliyi

Ocaqov İlkin Mütəllim oğlu

“Muğan” Kənd Təsərrüfatı Məhsulları İstehsalçılarının İctimai Birliyi

Əhmədov Araz Allahverdi oğlu

“Simsiz texnologiyalar Assosiasiyası” İctimai Birliyi

Muradov Elməddin Nadir oğlu

“Jurnalistika və İnkişaf Mərkəzi” İctimai Birliyi

Xıdırlı Mədət Telman oğlu

“Gənlər üçün Təhsil Mərkəzi” İctimai Birliyi

Əliyev Emin Fazil oğlu

“Ekoloji Təmiz Məhsul İstehsalçıları və İxracatçıları” İctimai Birliyi

Yaqubov Yaqub Arif oğlu

“Qafqaz Etno-Sosial Azraşdırmalar Mərkəzi” İctimai Birliyi

İsrafilov Anar Məzahir oğlu

“Hüquqi Təhlil və Araşdırmalar” İctimai Birliyi

 

 

Fotolar

Paylaş