Nazir Mikayıl Cabbarov İctimai şura  üzvləri ilə görüş keçirib - FOTO
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında yeni yaradılmış İctimai şuranın üzvləri ilə görüş olub. Nazir Mikayıl Cabbarov İctimai şuraya seçilmələri münasibətilə şura üzvlərini təbrik edib, şuranın fəaliyyətinin, Nazirliklə əməkdaşlığının səmərəli qurulacağına əminliyini bildirib, üzvlərə fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
İctimai şuranın yaradılmasının əhəmiyyətindən danışan iqtisadiyyat naziri ölkəmizdə dövlət-vətəndaş münasibətlərinin inkişafında yeni mərhələnin başlandığını, vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə əlaqələrin gücləndirilməsi, şəffaflıq prinsipinin təmin olunması ilə bağlı mühüm vəzifələrin müəyyən olunduğunu vurğulayıb. Qeyd edilib ki, cəmiyyətlə qarşılıqlı fəaliyyətin gücləndirilməsi, sağlam dialoqun qurulması, qərarların qəbulunda ictimai rəyin, vətəndaş maraqlarının nəzərə alınması və funksiyalarından irəli gələn digər məsələlərdə səmərəli fəaliyyəti üçün İqtisadiyyat Nazirliyi yanında İctimai şuraya lazımi şərait yaradılacaq.
İctimai şuranın üzvləri vətəndaş cəmiyyəti tərəfindən onlara göstərilən seçici etimadını doğruldacaqlarını vurğulayıb, şuranın fəaliyyətinin iqtisadi həyatın müxtəlif məsələlələrin ictimai müzakirəsinin və həllinin daha səmərəl təşkilinə xidmət edəcəyini bildirib, səmimi görüşün keçirilməsinə görə minnətdarlıq ediblər.
Görüşdə İctimai şura ilə əməkdaşlıq istiqamətləri, şuranın fəaliyyətinin nəticəyönümlülüyünün və hesabatlılığının təmin olunması, vətəndaş-ictimai şura-nazirlik kommunikasiyasının təşkili və s. barədə müzakirələr aparılıb.

Meeting with Public Council members at Economy Ministry took place
A meeting took place with members of the newly established Public Council under the Ministry of Economy. Minister Mikayil Jabbarov congratulated the members of the Public Council on their election, voiced confidence that the activities of the Council and cooperation with the Ministry would be efficiently established, and wished the participants success in their activities.
Speaking about the importance of establishment of the Public Council, Mr. Jabbarov stressed that a new stage in the development of relations between the state and the citizen has begun in our country, and important missions have been identified to reinforce relations with civil society institutions and ensure the principle of transparency. It was noted at the meeting that the required condition would be made available for the Public Council under the Ministry of Economy to strengthen interaction with society, establish a healthy dialogue, take public opinion and civic interests into account when making decisions and other issues arising from its functions.
The members of the Public Council underlined that they would justify the confidence of voters in them by civil society, that the Council's activities would serve to more effectively organize public discussion and resolve various issues of economic life, and thanked for the sincere meeting.
The meeting discussed areas of cooperation with the Public Council, ensuring a result-oriented and accountable activity of the Council, organizing interaction between the civil, Public Council and the Ministry, etc.