2025-ci il üzrə ən fəal İctimai Şura hansıdır? – Onlayn sorğunun nəticələri açıqlanıb
2025-ci il üzrə ən fəal İctimai Şuranın müəyyənləşdirilməsi məqsədilə ictimaishura.az platformasında açıq onlayn sorğu keçirilib. Sorğuya 18 mərkəzi icra hakimiyyəti orqanı yanında fəaliyyət göstərən İctimai Şuranın adı daxil edilib. Ümumilikdə sorğuda 1976 nəfər iştirak edib.
Nəticələrə əsasən, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında İctimai Şura 70% səs (1384 səs) toplayaraq birinci yeri tutub.
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şura 17% (335 səs) nəticə ilə ikinci,
Fövqəladə Hallar Nazirliyi yanında İctimai Şura isə 4,5% (89 səs) ilə üçüncü olub.
Digər İctimai Şuralar ümumilikdə 8,5% səs toplayıb.
Qeyd edək ki, sorğu “İnformasiya və Sosial Təşəbbüslərə Dəstək” İctimai Birliyi və ictimaishura.az platformasının təşəbbüsü ilə hər il açıq şəkildə keçirilir. Təşəbbüs çərçivəsində il ərzində ictimai iştirakçılıq sahəsində qurumların fəaliyyəti digər meyarlar əsasında da qiymətləndirilir.

Which Public Council Was the Most Active in 2025? – Online Survey Results Announced
An open online survey was conducted on the ictimaishura.az platform to determine the most active Public Council for the year 2025. The survey included 18 Public Councils operating under central executive authorities.
A total of 1,976 participants took part in the survey.
According to the results, the Public Council under the Ministry of Labor and Social Protection of Population ranked first with 70% of the votes (1,384 votes).
The Public Council under the State Committee for Refugees and Internally Displaced Persons placed second with 17% (335 votes), while the Public Council under the Ministry of Emergency Situations ranked third with 4.5% (89 votes).
Other Public Councils collectively received 8.5% of the total votes.
It should be noted that the survey is conducted annually in an open format at ictimaishura.az on the initiative of the “Support for Information and Social Initiatives” Public Union. Within the framework of this initiative, the activities of Public Councils are also assessed throughout the year based on additional civic participation and performance criteria.