Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şuraya seçkilərin vaxtı müəyyənləşdi

Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şuranın Seçki Komissiyasının görüşü keçirildi

 

2 dekabr 2020-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şuraya seçkinin təşkili məqsədi ilə yaradılan Seçki Komissiyasının onlayn görüşü keçirilib.

Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini, Seçki Komissiyasının sədri Sədaqət Qəhrəmanova Komissiya üzvlərini salamlayaraq İctimai şuraya seçkilərin təşkili və seçki gününün müəyyən edilməsi barədə fikirlərini diqqətə çatdırıb.

Daha sonra Komissiya üzvləri - “Sosial Hüquqların araşdırılması” İctimai Birliyinin sədri Mayis Əliyev, “Sağlam həyat naminə” İctimai Birliyinin sədri Sədaqət Hüseynova, “Simurq” Azərbaycan Mədəniyyət Assosiasiyasının prezidenti, kulturoloq Fuad Məmmədov, Gender və İqtisadiyyat İctimai Birliyinin sədri Təranə Kərimova, “Vətəndaşların sosial rifahı və müdafiəsi naminə” İctimai Birliyinin sədri Venera Əsgərova, Komitənin Hüquqi təminat şöbəsinin müdiri Taliyə İbrahimova, İnformasiya və analitik araşdırmalar şöbəsinin müdiri Elgün Səfərov, Qadın problemləri və gender məsələləri şöbəsinin müdir müavini Səbinə Talışinskaya da çıxış edərək rəy və təkliflərini səsləndiriblər.

Görüşün yekununda İctimai şuraya seçki gününün 17 dekabr 2020-ci il tarixinə təyin edilməsi qərara alınıb.

 

Namizədlərin siyahısı

 

1. Sahib Məmmədov - “Vətəndaşların əmək hüquqlarını müdafiəsi liqası”

2. Fərhad Abdulov - “Uşaq və Yeniyetmələrə Dəstək” İctimai Birliyi

3. Nübar Nizamova - İctimai fəal vətəndaş

4. Əntiqə Qurbanova - “D.Əliyeva adına Azərbaycan Qadınlarının Hüququnun Müdafiə Cəm iyyəti İctimai Birliyi

5. Lyudmila Xəlilova - “Qadınlar Bələdiyyələrin İnkişafı Uğrunda” İctimai Birliyi

6. Mehriban Zeynalova - “Təmiz Dünya” Qadınlara Yardım İctimai Birliyi

7. Fariz Əkbərov - “Azərbaycan Uşaqları” İctimai Birliyi

8. Nailə İsmayılova - “Yeni Həyat” Humanitar və Sosial Dayaq İctimai Birliyi

9. Afaq Əhmədova - Beynəlxalq Sülh Araşdırmalar və İnkişaf İnstitutu

10. Vəfa Abbasova - “Azərbaycan Qadınları Respublika Cəmiyyəti”

11. Əliməmməd Nuriyev - “Konstitusiya” Araşdırmalar Fondu

12. Rahilə Mehtiyeva -“Sosial-İqtisadi və Ekoloji İnkişaf” İctimai Birliyi

13. Fərid Məlikov - “İqtisadi və Sosial Təşəbbüslərdə Tərəfdaşlıq” İctimai Birliyi

14. Fəridə Vəliyeva - “Miqrasiya Proseslərinin Tədqiqi” İctimai Birliyi

15. Kəmalə Aşumova - Ümidli Gələcək Gənclər Təşkilatı

16. Qəmzə Yusubova - Ekoloji Maarifcilik və Monitoring İctimai Birliyi

17. Zərif Mehtiyeva (Ağdam) - İctimai fəal vətəndaş

18. Məmmədhəsən Həsənov - “Mina Qurbanlarının Sosial və İqtisadi Problemlərinin Həllinə Kömək” İctimai Birliyi

19. Elnarə Məhərrəmova - “Regional Sosial-İqtisadi İnkişaf üzrə Maarifləndirmə” İB

20. Hafiz Həsənov - “Hüquq və inkişaf” İctimai Birliyi

21. Mirəli Hüseynov - “Demokratiyanı Öyrənmə” İctimai Birliyi


Paylaş