Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında İc­timai Şu­ra­
İctimai Şuranın sədri Siruz Abasbəyli iclası açaraq seçkilərdən sonrakı dövrdə görülən işlər haqqında qısa məlumat verib.
İclasda çıxış edən nazirliyin Aparat rəhbərinin müavini Asif İsmayılov Şuranın işinin daha da keyfiyyətli olması üçün nazirlik tərəfindən bütün imkanların yaradılmasına çalışacaqlarını bildirib.
Şura üzvlərindən Osman Gündüz, Qalib Qurbanov, Fərhad Eyyubov, Fərid Kazımov, Elnarə Məhərrəmova, Fərid Pərdəşünas mövcud çətinliklər və həlli yolları barədə danışıb.
İclasın sonunda qarşıdakı aylarda görüləcək işlər haqda operativ planın hazırlanması təklif edilib. Osman Gündüzün, Fərid Kazımovun, Fərhad Eyyubovun verdiyi təkliflər İş Planına daxil edilib.

The Public Council under the Ministry of Digital Development and Transport held its regular meeting.
Deputy Chief of Staff of the Ministry Asif Ismayilov and eight members of the Council participated in the meeting.
Chairman of the Public Council Siruz Abasbeyli opened the meeting and briefed about the work done in the post-election period.
Speaking at the meeting, Deputy Chief of Staff Asif Ismayilov said that the Ministry would try to create all opportunities to improve the work of the Council.
Council members Osman Gunduz, Galib Gurbanov, Farhad Eyyubov, Farid Kazimov, Elnara Maharramova, Farid Pardashunas spoke about the existing difficulties and ways to solve them.
Following the meeting, it was proposed to develop an operational plan for the coming months. The proposals made by Osman Gunduz, Farid Kazimov and Farhad Eyyubov were included in the Work Plan.