64 seçici 16 namizəd arasından İctimai şura üzvlərini seçəcək - "Azərsu"da
"Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətində ictimai iştirakçılığın və nəzarətin təmin edilməsi məqsədilə yaradılan İctimai Şuraya keçiriləcək seçkilərdə iştirak üçün seçicilərin qeydiyyatı başa çatıb.
“Azərsu” ASC yanında İctimai Şuranın Seçki Komissiyasına vətəndaş cəmiyyəti institutlarının 64 nümayəndəsi seçici kimi iştirak etmək üçün  müraciət edib. Həmin müraciətlər İctimai Şuranın Seçki Komissiyası tərəfindən yoxlanılıb. Təqdim olunan sənədlər qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş tələblərə uyğun olduğundan bütün müraciət edənlər seçici kimi qeydiyyata alınıb.
İctimai Şuraya seçkilər 25 may 2021-ci il tarixində saat 10:00-dan  15:00-dək “Azərsu” ASC-nin inzibati binasında (Moskva prospekti 67) keçiriləcək.
Qeyd edək ki, “Azərsu” ASC yanında İctimai Şura “Azərsu” ASC sədrinin 17 mart 2021-ci il tarixli 158 nömrəli əmrinə əsasən yaradılır. İctimai Şura “Azərsu” ASC-nin fəaliyyətində ictimai iştirakçılığın və nəzarətin təmin edilməsi məqsədilə təkliflər vermək və qanunvericiliklə müəyyən edilmiş digər hüquqlara malik olan məşvərətçi qurum kimi fəaliyyət göstərəcək.
“İctimai iştirakçılıq haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa və Nazirlər Kabinetinin 2014-cü il 30 may tarixli 171 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “İctimai şuranın vətəndaş cəmiyyəti institutları tərəfindən seçilməsinə dair Əsasnamə”yə uyğun olaraq, “Azərsu” ASC yanında İctimai Şura üzvlərinin say həddi 11 nəfər müəyyən edilib. İctimai Şuraya üzvlüklə bağlı seçkilərdə 16 nəfərin namizədliyi qeydə alınıb.

64 voters will choose members of the Public Council from 16 candidates - in Azersu
Voter registration for the elections to the Public Council established to ensure public participation and control in “Azersu” OJSC has been completed.
64 representatives of civil society institutions applied to participate as voters to the Election Commission of the Public Council under “Azersu” OJSC. These appeals were checked by the Election Commission of the Public Council. As the submitted documents meet the requirements of the legislation, all applicants were registered as voters.
Elections to the Public Council will be held on May 25, 2021 from 10 am to 15 pm in the administrative building of “Azersu” OJSC (67 Moscow Avenue).
It should be noted that the Public Council under “Azersu” OJSC is established by the order No. 158 dated March 17, 2021 of the Chairman of “Azersu” OJSC. The Public Council will act as an advisory body with the right to make proposals and other rights established by law in order to ensure public participation and control over the activities of “Azersu” OJSC.
In accordance with the Law of the Republic of Azerbaijan “On Public Participation” and the “Regulations on Election of the Public Council by Civil Society Institutions” approved by the Cabinet of Ministers Resolution No. 171 of May 30, 2014, the number limit of members of the Public Council under “Azersu” OJSC were identified 11 people. 16 candidates were registered for the elections to the Public Council.